Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich žáků, aktuality, kontaktní údaje atd.

Akce školy 2015/2016

Projekt Edison únor/2016

Projekt Edison - šk. rok 2015/2016

Poslední únorový týden se na naší škole uskutečnil projekt EDISON. Lví podíl na jeho realizaci měla především slečna učitelka Jana Machálková.
Šestice stážistů - vysokoškolských studentů z celého světa v jednotlivých třídách naší školy po celý týden prezentovala své živé a interaktivní projekty. Mladí lidé z Kolumbie, Číny, Kanady, Ukrajiny, Gruzie a Taiwanu se pomocí prezentací snažili našim žákům přiblížit svoji zemi - kulturu, jazyk, historii, zvyky, zvyklosti, tanec, hudbu, kuchyni, tradice, přírodní krásy atd.
Naučili jsme se tedy například tancovat salsu, malovat štětcem na speciální plátno čínské znaky, napsat své jméno ukrajinskou cyrilicí, dozvěděli se, proč se nesmí na Ukrajině doma pískat a které národní zvíře je možno nalézt na rubu kanadského dolaru, dostali jsme chuť na vyhlášenou taiwanskou kuchyni, zjistili jsme, jak vypadá pověstný gruzínský šavlový tanec. Na oplátku se od našich dětí cizinci dozvěděli mnohé o České republice, zahráli si s učiteli a žáky zápas ve volejbale a na vlastní kůži rovněž zakusili českou pohostinnost, neboť byli ubytováni v rodinách dětí. Jednacím jazykem akce byla angličtina.
Projekt se setkal s mimořádným ohlasem - každý den před osmou ráno o role dobrovolníků-pomocníků-tlumočníků divže nebyla mezi našimi žáky pranice.
Myslíme si neskromně, že i stážistům se u nás líbilo. Byli jsme jejich již v pořadí čtvrtá škola a nechali se slyšet, že všude to bylo prima. U nás to ale byla prý fakt bomba!

Copyright © 2009-2024 Základní škola Písnická v Praze 12
Developed by Kinet