Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich žáků, aktuality, kontaktní údaje atd.

Akce školy 2017/2018

Sudoku soutěž

SUDOKU v ZŠ Písnická

Letos poprvé se zúčastnila naše škola soutěže v SUDOKU, kterou organizuje ZŠ Na Beránku. Žáci od ledna řešili v hodinách matematiky i doma úlohy SUDOKU různých obtížností. 
Ti nejlepší ze tříd postoupili do školního kola, které se konalo 6.3.2018 4. a 5. vyučovací hodinu. Zde poměřili své síly a 12 nejlepších nás reprezentovalo ve 4 týmech v obvodním kole této soutěže 10.4.2018 v ZŠ Na Beránku.

Naši žáci obsadili ve tříčlenných týmech nádherné první a třetí místo. Pak ještě páté a sedmé místo. Máme radost s nimi a děkujeme za reprezentaci.
Vítězný tým, ve složení žákyně T. z 9.B, žákyně R. z 8.A a žák S. ze 6.B, nazvaný "Jedničky" má možnost zúčastnit se celorepublikového finále 8.6.2018 v Brně.

Celorepublikové finále SUDOKU

Sudoku 8.6.2018

Konalo se 8.6.2018 v budově VIDA v Brně a účastníci si mohli interaktivní vědecké názorné pomůcky prohlédnout a vyzkoušet. Soutěž byla časově náročná, skládala se ze 4 kol a mezi nimi byly jen 15 minut dlouhé přestávky.
Soutěžilo 16 týmů v kategorii základních škol, 14 v kategorii středních škol. Zadání byla shodná pro obě kategorie. Většinu týmů kategorie základních škol tvořila víceletá gymnázia, takže konkurence byla velká. Než se vyhodnotilo pořadí, byla pro účastníky připravena vědecká show s tekutým dusíkem.
Do Brna nakonec odjela 3 děvčata (2 z 9.B a 1 z 8.A) a ve tříčlenném týmu pod názvem Klub tygrů bojovala, ale na medaile nedosáhla, neskončila však ani poslední.
Velkým zážitkem bylo jen dostat se do tohoto finále, prohlédnout si VIDA centrum, vyzkoušet si soutěž a trochu si i prohlédnout známé náměstí v Brně, některé z nich ještě nikdy v Brně nebyly. Tříčlenné družstvo na soutěž doprovodila Mgr. Jana Vlková

Ukázky úloh:

Copyright © 2009-2024 Základní škola Písnická v Praze 12
Developed by Kinet