Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich žáků, aktuality, kontaktní údaje atd.

Akce školy 2018/2019

Beseda Autorské právo

Besedy o autorském právu - 29.1.2019

raper Lipo

Do ZŠ Písnická přišel dne 29.1.2019 zástupce České národní skupiny Mezinárodní federace hudebního průmyslu, z.s. (ČNS IFPI) s projektem ,,Buď toho součástí. Podporuj muziku!" zaměřeným na žáky druhého stupně základních škol. Postupně měli besedu žáci 7., 8. i 9. tříd. Týkala se autorských práv na internetu, legálnosti a nelegálnosti určitých úložišť a jejich fungování, hodnoty hudby, legálních možností poslechu hudby, apod.

Na začátku byl žákům promítnut dvacetiminutový dokument o této problematice, byla jim obecně nastíněna problematika autorských práv a poté přišel se žáky hovořit umělec – v našem případě byl hostem český rapper a básník Lipo (vlastním jménem Jonáš Červinka). Žáci si povídali o úložištích s nelegálně nahraným obsahem a následně o legálních možnostech pořízení hudby. Čas byl věnován také dotazům žáků a žáci se pak mohli s umělcem vyfotit nebo ho požádat o podpis.

Autorské právo


Autorské právo

IMG_20190129_113417u.jpg

Informace o projektu: http://www.ifpi.cz/odkazy-edukativni-projekt/ a http://www.ifpi.cz

Copyright © 2009-2024 Základní škola Písnická v Praze 12
Developed by Kinet