Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich žáků, aktuality, kontaktní údaje atd.

Akce školy 2019/2020

Výuka inf učebnice Edhance

Novináři a Česká televize 12.2.2020 v ZŠ Písnická
při výuce informatiky 5. třídy (středeční skupina)

Organizace EDHANCE vytvořila novou interaktivní učebnicí Informatiky a dotázala se vyučující informatiky naší školy, Mgr. Jany Vlkové, zda by byla ochotna odučit ukázkovou hodinu informatiky s touto učebnicí pro pozvané novináře. O akci byli informováni rodiče a od všech zúčastněných žáků získala organizace Edhance potřebné souhlasy zákonných zástupců.
Žáci si již vyzkoušeli dvě lekce: Digitální technologie a Internet.
Učebnice obsahuje jak pro žáky poutavé animace, tak i interaktivní cvičení a testy, které lze se žáky provádět společně na interaktivní tabuli nebo si je může zkoušet každý sám na PC.
Žákům se výuka s touto učebnicí velmi líbila. Ochotně spolupracovali a většinu testů zvládli na jedničku.
Učebnice je k dispozici online. Je neustále aktualizována a další témata se připravují.
Jako odměnu za ukázkovou hodinu dostala naše škola licenci na využití této učebnice do 30.6.2021 zdarma pro všechny žáky naší školy. Bližší informace o výuce informatiky na naší škole najdete na https://www.zspisnicka.cz/vyuka/informatika/

Ukázkové hodině byla přítomna i Česká televize a po skončení výuky požádala i několik žáků o rozhovor před kamerou. Záběry z hodiny i rozhovory s tvůrci učebnice by měly být vysílány v pořadu Byznys ČT24 pravděpodobně ve čtvrtek 5.3.2020 v čase 21:00-21:30.

První článek zmiňující ukázkovou hodinu vyšel v deníku Metro v pondělí 17.2.2020, je tam citována paní ředitelka Mgr. Eva Čulíková, ale k článku je přiložena jen ilustrační fotka dostupná na webu Edhance. https://e.metro.cz/default.aspx?d=17.02.2020&e=ME-PRAHA#strana=2

Edhance

 

Edhance

 

 

 

Copyright © 2009-2023 Základní škola Písnická v Praze 12
Developed by Kinet