Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich žáků, aktuality, kontaktní údaje atd.

Výuka

Prevence - "Nenech to být"

Schránka důvěry

Pokud existuje něco, co by se mělo ve škole vyřešit a nechceš to říci přímo, napiš to sem... Pokud se podepíšeš, budeme rádi (a ponecháme Tvé jméno v tajnosti), pokud ne, nevadí... alespoň se o problému dozvíme a budeme to moci řešit... Můžeš to také využít pro pochvalu nebo nápady...
https://docs.google.com/forms/d/14VptfgYipAyR89rRIIKjE9A7s8dgnwkUiSOLLzfWwi0/edit?usp=sharing
Pokud máš pocit, že Ti pomoc ve škole nestačí, můžeš kontaktovat odkaz níže...

Projekt „Nenech to být"

Naše škola se zapojila do projektu „Nenech to být". Jde o nový nástroj k odhalování šikany ve školách, který funguje na principu schránek důvěry, ale v elektronickém prostředí prostřednictvím webu nebo mobilních aplikací. Projekt poskytuje možnost rychlého odhalení negativních vztahů ve školním prostředí a tím řešit či minimalizovat rizika se šikanou spojená. Žáci mají jedinečnou možnost, jak bez obav a efektivně nahlásit problémy v kolektivu:

https://nntb.cz/s/cp9k4

(formulář pro ZŠ Písnická, pro jinou školu použijte https://nntb.cz/)

Projekt je v provozu od 26. března 2017 na webu www.nntb.cz

Systém funguje jednoduše: student přes formulář na webových stránkách anonymně popíše šikanu nebo jiné problémy, které se u něj ve třídě dějí. Zprávu potom v e-mailu dostane metodik prevence. Sami studenti či rodiče se do systému registrovat nemusí. Autoři chtějí projektem pomoci šikanu odhalovat hlavně přes tzv. mlčící většinu třídy. Tedy děti, které šikanu vidí, ale často se ji bojí nahlásit.

NejFejk videospot

Projekt podpořil na svém videu také uznávaný youtuber NejFake, kterého Sláma se Špunarem oslovili. Jeho video, ve kterém nový web představil, zhlédlo dosud zhruba 21 000 lidí. Nápad vítá i vedení Linky bezpečí. Jen za minulý rok její pracovníci řešili přes 2000 telefonních hovorů o šikaně. To je meziročně o 700 víc.

Odkazy:
Video youtoubera NejFake www.youtube.com/watch?v=GyDoFP6VCrA
Sdružení Linka bezpečí (116 111), www.linkabezpeci.cz
Společenství proti šikaně, www.sikana.org
Internet poradna, www.internetporadna.cz

Školní metodik prevence: Mgr.Lenka Hanyšová

Copyright © 2009-2024 Základní škola Písnická v Praze 12
Developed by Kinet